Tagasi Postitatud

AJASTU KAUGUSEL

Ester Faiman 16.09-10.10.2011

Ester Faimani viiendal isikunäitusel AJASTU KAUGUSEL on võimalik tutvuda autori viimase aasta utopistliku alatooniga ehteloominguga.

Ester Faiman näitusest: “Mis sul homme plaanis on? Töökohtumine ja õhtusöök? Aga mis su lemmikloom on? Kass ei loe. Kukkurhunt? Hävitatud. Välja surnud. Panda, jääkaru, sinivaal, amuuri tiiger, indri?
Tundub, et meie harjumuslik ja tegelikult laias laastus mitte väga pikk eksistents hakkab võtma drastiliselt uut kuju. Paljude teadlaste hinnangul on evolutsioon praktiliselt peatunud ning kiirenenud liikide väljasuremine. Põhjuseks peamiselt inimmassi kontrollimatu suurenemine ning hüsteeriliselt ainult tänases päevas kinni olev tegevus. Vahepeal on tunne, et me mängime läbi võimalikke eksistentsivorme. Hetkel on käsil versioon, kuidas hävitada eluks vajalik keskkond omaenese käe läbi. Samas võimalik muidugi, et järgnemas on midagi uskumatult paradiislikku. Hävingust koorub heaolu. Meie lapselapselapsed mängimas lõpututes hõbedastes pöögimetsades sõbralike ükssarvikute keskel nagu mõnes Kerli MoonChildren-popfantaasias?
Ma ka mängin omaenda väikest mängu. Veel üks kuupäev, veel üks väljasurnud liik, veel üks väike monument kõrvas või kaelas kandmiseks.

Näituse pealkirja AJASTU KAUGUSEL näppasin Shirubi Ikazuchilt, kes oma laulutekstides räägib “postapokalüptilisest tulevikumaailmast,” milles leidub kõnnumaad, sõda, müüte ja kangelasi. See poleks esimene kord kui utoopiline tulevikunägemus materialiseerub. Kelle käik on järgmine?”

Näitus kuulus 2011 aasta Disainiöö satelliitide programmi.

Näitust toetas Eesti Kultuurkapital