Tagasi Postitatud

COSMOGONIES

Federica Cogliandro 09.01–02.02.2020

Uue aastakümne avab oma isikunäitusega A-Galerii seifis noor itaalia ehtekunstnik Federica Cogliandro.

Näitus peegeldab kunstniku loomingulist rännakut, uurides märkide mitmetähenduslikkust ning graafilist ja materialiseeritud arengut, et leida omaenda keel ja viis maailma teket mõtestada.

Märk on looja, Universumi ja selle koostisosade keskne element, mis kätkeb endas kogu kosmose energia ja vormide allikat. Kosmos on täis liikumist ja selle dünaamika sees on võimalik ka erinevaid detaile täheldada, mis stagnatsioonis märkamatuks jääks. Näitusel on kajastatud pisikesed jäljendid – graveeritud ja pressitud tähised, mille kaudu avanevad aeglaselt atmosfäärilised tekstuurid ning mis laveerivad valguse ja varjude, vormide ja tühjuse, kompresseeritud ja õhulise ning illusiooni ja reaalsuse vahel.

Näituse eesmärgiks on luua uus viis Universumi ja selle saamislugu seletada. Iga näituse töö tähistab individuaalset mikrokosmost universaalses makrokosmoses ehk installatsiooni tervikus. Märkide eredad osakesed on igaveses liikumises oleva ürgse ainena asetatud erinevatesse rütmilistesse variatsioonidessse ja pidevasse kihistunud voolavusse. Nad loovad tekstuuri, mille mustri koovad kokku valgus ja mateeria.

Federica Cogliandro on Itaalia päritolu ehtekunstnik, keda kõnetab interdistsiplinaarsus. Ta kombineerib ja rikastab oma käekirja erinevate materjalide ja tehnikatega. Roomas sündinud kunstnik resideerub hetkel Tallinnas. Cogliandrol on Rooma Kunsti Ülikooli vabade kunstide bakalaureus. Õpingute ajal pühendus ta joonistamisele ja trükiste valmistamisele. 2019 lõpetas Cogliandro Eesti Kunstiakadeemia magistarntuuri (juhendaja prof. Kadri Mälk). Õpingutega paralleelselt tegi Cogliandro oma praktika ja resideerus Giovanni Corvaja stuudiumis ligi aasta. Tema töid on esitletud nii Itaalias, Hispaanias kui Eestis.

KUNSTNIKUVESTLUS