Tagasi Postitatud

Juveel kivide seas

Hanna Ryynänen 08.06–09.07.2018

Kollektsiooni aluseks sai kunstniku piiritu huvi 17. ja 18. sajandi ekstravagantsete vääriskividega ehete vastu. Kunstianalüütika ja vaba assotsiatsiooni meetodi ühendamine ning väärisehete esteetika sulandub igapäevaste kivikonstruktsioonidega.

Sari „A Jewel among Stones” („Juveel kivide seas”) uurib kahe erineva kivi suhet. Neid kahte peetakse sageli vastanditeks, millest üks on märkimisväärselt väärtuslik ja teine kõlbab vaid tarbeesemeks. Ent tavalistel ja praktilistel kividel on samuti esteetilisi aspekte. Mõnikord moodustavad ehituskivid ehitise seintele või maapinnale kauneid mustreid, peaaegu nagu kalliskivid tavaliste kivide seas. Samamoodi võib kalliskive, mida on alati ihaldatud hinnalisuse ja ilu pärast, kasutada üksnes nende funktsionaalsete omaduste tõttu. Huvitav on vaadata, et kõrvuti asetatuna sobivad vääriskive ja munakivisillutisega tänavaid kujutavad pildid omavahel ideaalselt kokku. Sageli on vääris- ja munakivide asetus hämmastavalt sarnane. Näitusel „A Jewel among Stones” esitletakse jätkuvat eseme-, ehte- ja fotokollektsiooni.

Hanna Ryynänen on Soomes Lappeenrantas elav ja töötav kunstnik. 2016. aastal lõpetas ta Saimaa kutsekõrgkooli kunstiteaduse bakalaureusekraadiga, spetsialiseerudes ehtekunstile. Peale ainueksemplaride ja väikeste ehtesarjade on ta loonud objekte, installatsioone ning pisiskulptuure.