Tagasi Postitatud

KIBE x NIEDRE x KUBJA

Kristiina Kibe, Jan Niedre, Kai Kubja 09.07–01.08.2020

TORMI SILM
Kristiina Kibe

Jäädvustatud hetked vääramatust jõust. See, mida me veel ei ole kogenud, tundub tihti hirmuäratavam, võimsam, ilusam. Hirmul on suured silmad. Me ei tea, kas tegelikult näeb hirmunud silmadega selgemini või näeme midagi, mida polegi olemas?

Kristiina Kibe (1970) on eesti ehtekunstnik ja bioloog. Ta on koosseisuväline õppejõud Eesti Kunstiakadeemias metallikeemia ja patineerimise tehnoloogia kursustel. Kibe on lõpetanud 1994. aastal Tartu Ülikooli bakalaureuseõppe bioloogia erialal. Õppinud aastatel 2002–2005 ehte- ja sepakunsti erialal Eesti Kunstiakadeemia meistriklassides (Kadri Mälk, Rein Mets, Piret Hirv, Bettina Speckner). 2009. aastal kaitses Kibe Eesti Kunstiakadeemias ehte- ja sepakunsti erialal magistrikraadi. Ta on esinenud mitmetel grupi- ning isikunäitustel.

HALASTUS. ELLUJÄÄMINE.
Jan Niedre

Halastus ja ellujäämine.
Jääda ellu kellegi halastusest.
Halastada kõigele elavale.
Elada halastamatult ja halastada elusalt.
Halastus puudutab elusat ja vaid elus saame halastada.
Aga Taavet ütles Gaadile:
“Mul on väga kitsas käes.
Langegem siiski Issanda kätte,
sest tema halastus on suur, aga
inimeste kätte ma ei tahaks
langeda!”

(2Sm 24:14)

Sven Tali (1970), kunstnikunimega Jan Niedre, on eesti ehtekunstnik ja fotograaf.  Ta lõpetas 2003. aastal Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti erialal ning 2003. aastal õppis Portugalis, ESAD MATOSINHOS koolis (College of Art and Design, Porto). Ehete ja kontseptuaalsete objektidega on Tali näitustel osalenud aastast 2003. Samast aastast tegutseb ta vabakutselise kunstnikuna.

BE COOL
Kai Kubja

Valminud vastavalt tujule ja hetkele. Mõni hetk on olnud pikem kui teine.

Kõik ehted on valminud hea muusika ja hea ilmaga, ilma igasuguste piiranguteta. Las kandjale jääda see lõplik maagia ja äratundmine, kunstnik ei püüa teda mõjutada lugusid välja mõeldes. Autori ainus inspiratsioon on hetkeemotsioon, mis täna on mustvalge, homme värviline ja magus.

Nii ongi kõik sassis ja erinev ja ometi on sel ühine nimetaja – üks kunstnik.

Kai Kubja on lõpetanud kunstiõpetaja eriala, õppinud ehtekunsti Eesti Kunstiakadeemias ja töötanud-õpetanud Saksamaal Kölnis. Kai on spetsialiseerunud emailitehnoloogiale ja kantavatele miniatuurmaalidele. Tema suur kirg on pärlid ja antiikehted. Oma ehteid valmistab ta kodustuudios Aegviidus, kus iga päev on reede…