Tagasi Postitatud

HERBARIUM

Wiebke Pandikow 22.06–18.07.2016

Wiebke Pandikow on sündinud Saksamaal, kuid õppis ehtekunsti Lahtis, Soomes. Hetkel ta elab ja töötab ehtekunstnikuna Helsingis. Kilekotte kasutab ta oma loomingus 2014. aastast.  

Ilma plastiku laialdasele kasutusele võtmiseta ei oleks tsivilisatsioon jõudnud nii kaugele, kus see praegu on. Samal ajal on plastik muutunud tõsiseks koormaks keskkonnale. Just plastkottidest on saanud arutu tarbimise ja throw-away ühiskonna sümbol. Wiebket huvitab, kuidas luua kilekoti materjalist inimesele kaugeks jäänud loodusest pärit tekstuure ja struktuure.  

Kõige sagedamini poodides kasutatavatest õhukestest läbipaistvatest kilekottidest valmistab ta jootekolvi ja triikraua abil külluslikke kaelaehteid, mis koosnevad lugematust hulgast käsitsi vormitud kahvatust lehekesest. Kilekottide algne tunne ja vorm kaovad ning need muutuvad tundmatuseni – kauniteks eheteks. 

Wiebke taimseid vorme imiteerivad ehted on tehtud kandmiseks. Elusorganismid on tuhandete aastate vältel muutunud naftaks, seejärel plastikuks ja nüüd jõudnud läbi kunstniku loomingu elusate taimede vormi juurde tagasi.   Plastikus, mis on meie kultuuris tavaline, vältimatu samas tähtsusetu materjal, näeb Wiebke Pandikow võimalust iluks.