Tagasi Postitatud

JÄÄKÜLM

ARKIVET 06.07–27.08.2022

Kolmapäeval, 6. juulil kell 16:30 avaneb A-Galerii AKENDEL Norra ehtekunsti kollektiivi ARTKIVETi rühmanäitus JÄÄKÜLM. Näitus jääb avatuks 28. augustini.

Kunstnikerühmitus ARKIVET uurib oma värkseimas näituseprojektis teemat JÄÄKÜLM. Jääkülm võib viidata temperatuurile, ilmale või toidule ja joogile. Kui aga ARKIVETi liikmed seda väljendit omavahel dialoogis uurivad, ilmneb hulk tõlgendusi ja mõtisklusi.

Putte H. Dal on oma projektis “Unistuste säilitamine tuleviku jaoks” ammutanud inspiratsiooni Svalbardi Globaalsest Seemnehoidlast, igikeltsa ehitatud turvalisest hoidlast kogu maailmast kogutud seemnetele.

Ella Heidi Sand viitab oma töös külmaga suhtlemise kombatavate ja emotsionaalsete viiside seostele.

Hilde Dramstad lähtub oma töös konkreetsest sündmusest 1. jaanuaril 2022, kui ta kõndis läbi maastiku, milles oli jälgi uusaasta tähistamisest ning leidis lootust lumes lebavate konfettide näol – rõõmsa peo jäänused.

Camilla Luihnil on samal teemal assotsiatiivne ja poeetiline kommentaar emailitud käte sarja näol, mille pealkirjaks “Armastuskirjad”. Need on inspireeritud keerulisest ja vastuolulisest suhtest inimestevaheliste sidemete ja emotsioonidega.

Selle projektiga väljendab ARKIVET kollektiivset seisukohta tänapäeva ja selle keerulise ajastu kohta, milles me elame.

ARKIVET on 2014. aastal asutatud Norra kunstnike rühmitus, kuhu kuuluvad Putte H. Dal, Hilde Dramstad, Camilla Luihn ja Ella Heidi Sand. Neli ehtekunstnikku, kel igaühel oma kunstiline iseloom. Üheskoos on neil materiaalne arusaam, käsitööoskus, kunstiline taju ja kontseptuaalne teemapõhine lähenemine, mis realiseerub kaasaegses ehtekunstis – mida eksponeeritakse nii riiklikul kui ka rahvusvahelisel areenil.

ARKIVET uurib üksikute teoste läbi erinevate nurkade alt, kuidas ehted võivad dialoogi-loova meediumina meie tänapäevases ühiskonnas toimida. Projektid arenevad läbi arutelu ja uurimise ning ühise soovi tuua ehted kui kunsti väljendus tänapäeva. Näiteks ideoloogilisi, sotsialistlikke, kapitalistlikke või ökoloogilisi väärtusi saab analüüsida ja ehete kaudu kunstiliseks väljendusviisiks sünteesida, mis omakorda aitab neil teemadel mõtiskleda. 

ARKIVET eksponeerib nii väikestes kui suurtes näitusesaalides. ARKIVET töötab näituste kui installatsioonide ja stsenograafiaga nii, et ruum aktiveerub ning publik on kutsutud liikuma iga teose üldmulje juurest pisidetailideni. Ehete materjalid, kujunduse keel ja jutustav sisu tematiseerivad kontseptsioone koostoimes kohaspetsiifilise näitusekujundusega.

Nende varasemate projektide vaatamiseks külastage ARKIVETi kodulehte.