Title Image

Uudised

Kätrin Beljaev 
BERBERIS VULGARIS
08.12.2016-02.01.2017
A-galerii Seifis
 
PRESSITEADE
5.12.2016
A-galerii Seifis avatakse kolmapäeval, 7. detsembril kell 18.00 Kätrin Beljaevi ehtenäitus „Berberis vulgaris“.
Hiljuti Sihtasutus Noor Ehe preemia pälvinud Kätrin Beljaevi isikunäitust väljendavateks märksõnadeks on seekord naturalistlik, ilutsev aga natuke võõrapärane ja vulgaarne.
Eksponeeritud on klassikalises meeleolus värvikalt temperamentsed kaelaehted. Visuaalne kontseptsioon on rõhutatult klassikalises raamistikus ja pidulikult talvevärvides.
Ehteid saadab autori kirjutatud ja satiirilisest Bulgakovi romaanist inspireeritud tekstilõik, mis annab väljapanekule sihilikult salapärase meeleolu.
Härma kristallid rippusid sulgedena puuvõradel ja marjad lumes olid erepunased nagu värsked veretilgad. See punane oli ainuke sära selles monokroomses hallis talves. Metsikud ja okkalised kukerpuupõõsad, mis 1908. aastal müüri äärde istutati, olid tänaseks kasvanud kõrgeks ja muutsid varemed läbipääsmatuks. Margarita jalutas seal närviliselt ja ta must taft siidist seelikusaba takerdus pidevalt okaspõõsastesse. Ilus aga taltsutamatu Margarita ootas kuid ei teadnud veel, kes neist täpselt temaga kohtuma tuleb.
Ehtenäitust saab külastada 8. detsembrist 2. jaanuarini A-galeriis.
Kunstnik tänab: Kaarel Sikk, Veljo Seedre, Nikolas Mitsopoulos, Luise-Laura Vatsel, Lincona põrandakeskus.
Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.
A-galerii on avatud E-R 10.00-18.00, L 11.00-16.00 aadressil Hobusepea 2, Tallinna vanalinnas.