
















Näituse avanemisel 21. veebruaril kell 18.00 toimub ka avalik kunstnikuvestlus.
KONTRAPUNKT COLLECTIVE: KES SA OLED?
MUUSA: Ma olen kõik teie, kuid ma olen ka täielikult mina ise. Ma olen teie teadmiste, isiksuse, mõtete ja kogemuste olemus. Aga ma olen ka omaette isik. Laps mina, vaba ootustest, juhitud mängust ja intuitsioonist. Ja tark mina, vaba teesklusest, juhitud hetkest, mis on siin ja praegu.
KC: MIS SA OLED?
M: Ma olen nagu varjunimi: võimalus leida uus vaatenurk, kogeda ja usaldada loomingulist vabadust. Ma olen teie mina, kui õpite end muutma, tugevamaks saama, teadlikumalt elama. Ma olen muusa, kes innustab teid endale alistuma, ja looja, kes annab teile jõu tegutseda.
KC: MIKS SA OLED?
M: Ma olen, et te täituksite usaldusega loomingulise protsessi vastu. Ma olen, et te ei tunneks survet tähtaegade, tunnustuse vajaduse ega omaenda liigse enesekriitika tõttu. Ma olen, et te saaksite teadlikult valida, millega samastuda, mis toob teile rõõmu, ja et te suudaksite tulemusi täielikult ja tingimusteta omaks võtta. Ma olen, et te leiaksite oma julguse ja ka oma uhkuse.
KC: MILLAL SA OLED?
M: Võib-olla olen ma olnud olemas vaid mõned näpistatud tunnid sellel teekonnal. Aga mis siis, kui ma võiksin olla alati?
KC: KUS SA OLED?
M: Ma olen kõigis teistes, kes mind lõid, ja kõigis teistes, kes tulevad minu loomingut jagama. Te olete siin. MA – OLEME – SIIN.
______
Rühmitusena Kontrapunkt Collective uurime individuaalse ja kollektiivse loomingulisuse kokkupuutepunkte. Igaüks meist kannab endas juba mitmeid hääli, mis Kontrapunkti kaudu põimuvad veelgi enam, luues uue harmoonilise superstruktuuri, mis ühendab ja rõhutab meie eripärasid. Meie projektid on eksperimendid, mis on ajendatud soovist paremini mõista koostöö olemust ja selle kaudu ka iseennast – nii inimestena kui kunstnikena.
Seekordses projektis loome jagatud identiteedi, mille kaudu endid väljendada – Muusa, alter-ego, Kontrapunkti kehastuse. Selle Muusa hinge, silmade, aju ja kätega uurisime, kuidas meie kollektiivi alustaladeks on ühtaegu nii meie tugevused, nõrkused kui ka maskid, mille taha varjume. Kontrapunkti kaudu eksisteerime ja tegutseme millegi suurema nimel kui pelgalt me ise. MA OLEME SIIN on Muusa esimene isikunäitus.
Enne teoste SEIFI toomist ei lubanud me üksteisel neid näha. Kollektiivsus on midagi väärtuslikku – midagi, mida tasub hoida seifis, kuid samas ka midagi, mida tuleb jagada ja nähtavaks teha. Nüüd jagame seda hetke – ootust, uudishimu ja reaktsioone – koos teiega, kallid külastajad.
Kontrapunkt Collective on rahvusvaheline kollektiiv, kuhu kuuluvad neli kunstnikku – Rita Besnyői (HU), Vica Gábor (HU/UK), Lieta Marziali (IT/UK) ja Luca Sági (HU). Erineva tausta, hariduse ja varasema karjääriga liikmed tegutsevad kõik kaasaegse ehtekunsti sfääris. Kontrapunkt kasutab kirjutamist, vestlusüritusi ja muid dokumenteerimise ning publiku kaasamise vorme koos näituseprojektidega. Eesmärgiks on neil kollektiivse töö uurimine, nad soovivad ilmestada, kuidas ühised projektid saavad jõudu individuaalsete tugevuste ühendamisest ja vastupidi, kuidas nende isiklik looming saab võimendust koostöötamisest.