Tagasi Posted on

VALGEL JA MUSTAL

Ene Valter 28.04–22.05.2017

“Seekordne näitus VALGEL JA MUSTAL on minu kolmas isikunäitus A-Galeriis. Näitusel eksponeerin hõbedast kaelaehteid ja prosse. Tumeda oksüüdiga antud varjundid annavad ehetele veelgi suuremat õhulisust ja on eksponeeritud mustal. Kõrvuti nendega on ehteid merevaiguga ja kõrgkuumusemailidega, mis oma diskreetse värvigammaga sobivad eksponeerida nii mustal kui valgel. Üksikute valmis detailide kordamine, nende lõhkumine, uutmoodi kokku panemine, luues jälle uusi kujundeid ja vorme, see on selle näituse ehete loomismäng.“ Ene Valter.

Ene Valter on lõpetanud Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1977. a. Näitustel on esinenud alates 1978. aastast. Ta on Eesti Kunstnike Liidu ja Metallikunstnike Liidu liige. Samuti kuulub ON-Grupi ja A-Galerii asutajate hulka. Ene Valter on olnud kaks korda A-Galerii juhatuse esinaine. Aastast 1997 kuni tänaseni, on ta firma OÜ ARS Vasetööd juhatuse liige ja tegevjuht.

Igapäevatööna firmas ARS Vasetööd tegeleb Ene Valter põhiliselt aumärkide ja medalite kujundamise ning tootmisega. Ta on kujundanud ja valmistanud kümneid ametikette kõrgkoolide rektoritele, ühingute presidentidele ja linnapeadele.

A-Galerii Tallinna vanalinnas on juba 23. aastat tegutsev professionaalset Eesti ehtekunsti pakkuv galerii. Galerii ruumides asuvas ajaloolises Seifis, hinnatud ehtenäituste paigas, toimuvad eriilmelised näitused nii Eesti kui ka välismaistelt kunstnikelt.